Jeden rachunek do rozliczeń z fiskusem

Już od stycznia podatki zapłacimy na jeden, indywidualny, rachunek. 

Obecnie podatki płacimy na rachunek urzędu skarbowego- PIT, CIT, VAT- każdy podatek na inny rachunek właściwy dla podatnika ze względu na właściwość miejscową urzędu skarbowego.

Od stycznia uruchomione zostaną indywidualne rachunki na każdego płatnika i podatnika. Niezależnie od miejsca prowadzenia działalności czy siedziby działalności będziemy mieli jedno, zawsze to samo konto do wpłaty.

W następnej kolejności na indywidualne rachunki będzie można opłacać również inne należności budżetowe, np opłaty za pełnomocnictwa.

Już dziś możesz sprawdzić swój indywidualny rachunek do zapłaty podatków korzystając z tego linku: https://www.podatki.gov.pl/generator-mikrorachunku-podatkowego/

powered by social2s

Pamiętaj- od stycznia 2020 r bez NIPu na paragonie nie rozliczysz kosztów

Przedsiębiorcy, którzy w ciągu miesiąca robią szereg małych zakupów biorą paragony a na koniec miesiąca pobierają faktury zbiorcze. Obecnie taka operacja nie budzi żadnych wątpliwości, jest to jednocześnie oszczędność czasu, mniejsze koszty księgowe i wygoda. Niestety od stycznia się to zmieni. Ustawodawca wprowadził regulację polegającą na tym, że nie będzie można wystawić faktury na podstawie paragonu, na którym wcześniej nie wprowadzono numeru NIP nabywcy. W przypadku niezastosowania się do tego przepisu obu stronom transakcji grożą sankcje nawet do 100% wysokości podatku z faktury.

Tak więc aby zaliczyć zakupy do kosztów podatkowych i do vat najlepiej od razu brać fakturę po każdym zakupie. 

powered by social2s

Firmootwieracz z premią 500zł

Firmootwieracz z premią 500zł 

W naszym biurze podczas jednej wizyty załóż działalność gospodarczą, otwórz rachunek bankowy i odbierz zwrot 500zł brutto poniesionych kosztów za księgowość.

W ramach OSCBR, we współpracy z Cash Director i mBank mamy przyjemność zaoferować Państwu usługi : księgowość online z rachunkiem bankowym oraz z terminalem płatniczym.

Chcesz poznać szczegóły? - zadzwoń !!

 

 

 

powered by social2s

Kasy fiskalne online

Terminy wymiany kas fiskalnych tradycyjnych  na kasy online:

1. do końca tego roku czas na wymianę kas ma branża motoryzacyjna- warsztaty samochodowe, punkty wymiany opon oraz stacje paliw
2. do końca czerwca 2020 roku kasy wymienią m.in. restauratorzy
3. do końca grudnia 2020 roku kasy wymienią zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i dentyści
4. reszta przedsiębiorców ma czas na wymianę kasy do końca 2022 roku.

Każdy, kto wymieni starą kasę fiskalną na kasę online ma prawo do ulgi z tytułu zakupu kasy. Oczywiście prawo to jest po spełnieniu określonych warunków.Również nie-vatowcy mogą skorzystać z tego prawa. Wystarczy złożyć wniosek do urzędu skarbowego, dołączyć wymagane dokumenty- i już po 25-ciu dniach można otrzymać zwrot 90% kwoty netto, nie więcej niż 700zł.

Pamiętaj : jeśli nie wymienisz kasy w terminie narazisz się na sankcje ze strony urzędu skarbowego.

 

 

 

powered by social2s

Przyjdź i dowiedz się, co oferujemy

Masz pomysł, ale nie wiesz, jak podejść do tematu? Chciałbyś zostać przedsiębiorcą, a nie wiesz, jaki wybrać sposób opodatkowania, czy być na vacie, czy nie być?

Nic prostszego! Odwiedź nas, powiedz, co chcesz robić, a my pomożemy Ci wybrać odpowiednią formę prowadzenia działalności i dobierzemy rodzaj opodatkowania.

To nigdy nie było tak proste!

W naszym biurze podczas jednej wizyty można założyć działalność gospodarczą, zlecić otwarcie rachunku bankowego oraz podpisać umowę o prowadzenie księgowości. To wszystko podczas 30-minutowej wizyty w biurze.

Ty zajmij się swoim biznesem, a nam zostaw resztę!

 

powered by social2s