Rozliczenie roczne PIT-termin mija!!

W dniu 30.04. mija termin rozliczenia rocznego PIT za rok 2018.

W tym roku Minister Finansów udostępnił online rozliczenie roczne w zakresie PIT-37 i PIT-38. Możesz skorzystać z linku https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit i sprawdzić czy dane z otrzymanych PIT-11 i PIT-8c ujęte są w rozliczeniu udostępnionym przez MF.

Zawsze możesz skorzystać z dotychczasowej formy i wysłać PIT za pomocą dostępnych programów do rozliczania PIT , wysłać elektronicznie ,pocztą lub osobiście dostarczyć do urzędu skarbowego w formie papierowej.

Co możesz zrobić jeśli się spóźnisz z rozliczeniem PIT? 

Z ważnych powodów urząd skarbowy może odstąpić od wymierzenia kary za nieterminowe rozliczenie podatku - nadal bowiem istnieje instytucja "czynnego żalu". Jak najszybciej rozlicz PIT, wpłać należny podatek wraz z odsetkami, opisz dlaczego nie zrobiłeś tego w terminie- w urzędach też pracują ludzie:)

RODO-zmiany

W dniu 4 maja 2019 w życie wchodzi ustawa z dnia 21.02.2019 o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia 2016/679.

W zakresie prawa pracy nastąpiły zmiany dotyczące danych osobowych podawanych w procesie rekrutacji, m.in : pracodawca może żądać podania danych osobowych gdy jest to niezbędne do wykonywania pracy na określonym stanowisku lub pracy konkretnego rodzaju. Kandydat do pracy nie ma obowiązku podawać imion rodziców ani numeru PESEL. Jednocześnie norma prawna nie zwalnia pracodawców z oceny czy wszystkie gromadzone dane są niezbędne do celu jakim jest zatrudnienie pracownika.

Pracodawca może przetwarzać dane osobowe kandydata lub pracownika wyłącznie na podstawie ich zgody, z wyłączeniem informacji dotyczących wyroków skazujących lub naruszeń prawa. Tego rodzaju dane osobowe będą mogły być przetwarzane wyłącznie w przypadku, gdy przepisy prawa będą przewidywać obowiązek ich żądania przez pracodawcę lub udostępnienia ich przez osobę ubiegającą się o zatrudnienie lub pracownika.

Chcesz wiedzieć więcej?- napisz do nas a poinformujemy Cię o obowiązujących przepisach w zakresie RODO.

Podziękowanie:)

Wszystkim, którzy za pośrednictwem naszej firmy przekazali 1% swojego podatku małemu Jasiowi - serdecznie dziękujemy:)

Za rok widzimy się znowu :)

Certyfikat OSCBR

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż nasza firma otrzymała certyfikat w ramach Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych wspieranej przez mBank. W ramach współpracy w mBankiem oferujemy nowoczesne narzędzia wspomagające prowadzenie biznesu. Chcesz wiedzieć więcej?- zostaw wiadomość lub zadzwoń do biura.

                                                               

Podaruj 1% podatku :)

Taka akcja :)...Zapraszamy do rozliczenia PIT-ów rocznych BEZPŁATNIE w zamian za 1% dla małego Jasia. 

                                                      " Pomaganie nie boli "

Szczegóły na naszym Fb lub w wiadomości prywatnej.

Zapraszamy do kontaktu:)